Tréner Jančuška pred play -off: Snáď zapustíme poriadne brady

Autor: MsHK, snímky: Silvia Turcerová. |


Posledný tréning a hor sa na play -off. Tréner Milan Jančuška pred štvrťfinálovou sériou proti Zvolenu:

Čo bude rozhodovať o postupe cez Zvolen?

Poznajú sa navzájom hráči a aj my tréneri. Rozhodne momentálna výkonnosť, forma a potrebné športové šťastie. Dôležitý bude výkon brankárov i podľa mňa v našom prípade úspešné presilovky. Ak sa toto skĺbi, tak sa nebojím, že nebudeme úspešní.

Aká je najväčšia zbraň súpera?

Súper má vynikajúce prve dva útoky, je možné, že sa presadia tretie aj štvrté pätky. Preto pripomínam aj smerom k nám dôležitosť každého jedného hráča v mužstve, má svoju úlohu a uvedomuje si pozíciu. 

Do play - off vstúpite bez žiadnych zranených hráčov?

Všetci hráči sú v poriadku, čo sa týka aj Tomáša Bokroša i Tomáša Prokopa. Do hry nezasiahnú dlhodobo zranení Peter Mikúš a Lukáš Kříz. Určite si fanúšikovia všimli, že v závere základnej časti sme dali niektorým hráčom voľno, nech si oddýchnu a dali šancu ďalším, aby boli v zápasovej praxi. Play - off je bez na dlhé trate, chceme najmenej zranení, no musíme byť pripravení na všetky alternatívy.

Vlci do textu

Zaviedla kabíny pred play - off aj nejaký rituál?

Sme na jednej lodi s hráčmi, akceptujeme, že sa nebudú holiť. Snáď zapustíme poriadne brady na dlhú dobu.

Odkaz pre fanúšikov od trénera Milana Jančušku?

Naša hra v základnej časti bola pozerateľná, návštevy tomu neboli adekvátne. Pevne verím, že teraz máme výhodu domáceho prostredia a ľudia prídu. Potrebujeme ich, hráčom by ich hlasivky neskutočne pomohli.Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?