Tomáš Bokroš novým prírastkom Vlkov: Teším sa na novú výzvu

Autor: MsHK, snímky: autor. |


Od stredy 8.februára k Vlkov pripojila nová posila, obranca Tomáš Bokroš (27). Syn známeho trénera Ernesta Bokroša má pod Dubňom smelé ambície.

Očakávali ste váš predčasný koniec v Česku?

Prvý impulz bol v tom, že do Pardubíc prišli dvaja noví beci (Trončinský, Chaloupka) a nejak medzi riadkami som si uvedomil menší pobyt na ľade. Konzultoval som túto situáciu s agentom i manažérom klubu, ktorý mi povedal, že mám voľnú ruku.

Začali ste ihneď hľadať nový klub?

Na rovinu som povedal, že ak mám mesiac sedieť na tribúne a potom skočiť do zápasov, kde ide o život, tak to by bolo ťažké pre mňa i tím.

Čím vás zaujala ponuka Žiliny?

Celú ligu sledujem a hlavne poznám trénera Jančušku, pretože som tu odohral pár zápasov ešte v sezóne 2011/2012, keď som bol v prvoligových Piešťanoch. Mal som ponuku aj z Trenčína, ale prvá bola Žilina, chcel som sa zachovať férovo. Mám to domov 40 minút a celkovo sa teším. V Pardubiciach to bolo občas depresívne vzhľadom na výsledky, teraz sa teším na novú výzvu.

Našli ste v novej kabíne staré známe tváre?

Osobne poznám Mareka Hovorku, s Jurajom Juríkom som bol v juniorke Zlína a počas pôsobenia vo Zvolene poznám Michala Juraška.

Cizek a Bokros

Nedá sa nespýtať na vaše štatistiky z aktuálnej sezóny. 37 zápasov a žiadny bod, čomu to môžete pripísať?

Ku koncu pôsobenia v Pardubiciach som bol z toho už úplne mimo. Prvú štvrtinu sezóny som patril medzi najvyťažovanejších obrancov, no stále žiadny kanadský bod. Potom aj vzhľadom na moje štatistiky upadal aj môj čas na ľade, dokonca dva zápasy som strelil aj tyčku. Hovoril som si, že to už ani je možné a ďalší zápas som si strelil vlastný gól, keď sa nejak čudne puk odo mňa odrazil.

Môžu vaši noví spoluhráči čakať za prvý strelený gól menšiu pozornosť do kabíny?

To môžem sľúbiť už teraz, no v prvom rade budem tvrdo makať, aby som pomohol tímu. Chcem ukázať, čo som sa za dva roky v Česku naučil. Ešte raz opakujem, že na Žilinu sa veľmi teším.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?