Semifinále play - off 4. zápas MsHK DOXXbet Žilina - Nitra 3:4

Autor: MsHK, snímky: Silvia Turcerová. |


Vlci urputne bojovali, no končia v semifinále. Napokon však dosiahli znamenitý úspech, keď získali tipsportligový bronz.

Semifinále play - off Tipsport ligy 2016/2017:

MsHK Žilina - HK Nitra 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Góly:
9. Bokroš (Hovorka, Rogoň), 19. Brejčák (Gmitter, Rogoň), 45. Stupka (Juraško, Hovorka) - 5. Paukovček (Pupák, Bajtek), 26. Tvrdoň, 33. Macík (Šille, Milam), 39. Tvrdoň (Šille, Macík). Rozhodovali: Kubuš, Lauff – Holienka, J. Tvrdoň, vylúčení: 2:5, navyše: Mezei 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2725 divákov.
(konečný stav série: 0:4, Nitra postúpila do finále)

Zostava: Tomek – Bokroš, Ťavoda, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Mendrej, Kříž – J. Jurík, Hruška, Hovorka – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – J. Zlocha ml., E. Švec, Prokop.

Nitra 4 do textu

HLASY trénerov po stretnutí:

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Motivovať mužstvo za stavu 0:3 na zápasy nie je jednoduché. Nám sa to podarilo. Škoda, že sme za stavu 2:1 spravili chyby, po ktorých sme inkasovali góly. Chlapci však bojovali až do posledného hvizdu. Na zápasy sme napokon prehrali 0:4, no v každom z tých stretnutí sme mali vydarené úseky. Ukázalo sa, že na ceste za titulom je dôležité mať široký káder."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Zápas sme začali celkom dobre, no nemali sme tlak na bránku. Prevahu sme mali iba optickú, neboli sme príliš nebezpeční. V druhej tretine sa rozohral parádny zápasy play off. Dali sme nejaké góly a otočili sme skóre. Ustáli sme množstvo oslabení, čo ma teší. Sme veľmi radi, že sme postúpili a musím priznať, že sme nečakali, že to bude iba na štyri zápasy. Myslel som si, že svoju košeľu nebudem prať po tomto zápase, ale keďže ma obliali pivom, tak budem musieť."Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?