ROZHOVOR: Prečo budú hrať Vlci prvé duely novej sezóny bez divákov?

Autor: MsHK, snímky archív, Silvia Turcerová. |


Športový riaditeľ Imre Valášek vysvetľuje novinky z kuchyne MsHK DOXXbet Žilina:

Horúcou témou je zrúšený zápas v príprave proti Spartaku Moskva. Čo sa stalo?

Rusi zmenili program, čo nám oznámili štvrtok 3. augusta dopoludnia. Je nám to ľúto, no už to nezmeníme. Určite by tento duel bol pre nás zaujímavou konfrontáciou, no verím, že počas prípravy máme aj tak nabitý program, kde nás preveria atraktívne celky.

Nelichotivou novinkou je informácia, ktorá nepoteší fanúšikov na začiatku novej sezóny. Dá sa vysvetliť trest od disciplinárky SZĽH?

V prvom rade mi je veľmi ľúto, že naši verní fanúšikovia budú mierne sklamaní. Vzľadom na minuloročné výtržnosti v našej Tipsport Aréne rozhodla disciplinárka o treste. Prvé tri domáce zápasy v novej sezóne (Poprad, Nitra, Trenčín) odohráme bez divákov. Voči tomuto rozhodnutiu sa nedá odvolať, musíme ho len akceptovať.

Pripravili ste určitý druh kompenzácie pre žilinských divákov?

Permanentkári majú vstup na všetky domáce prípravné zápas zadarmo. Odohráme zaujímavý turnaj Vyšehrad Cup, kde na domáce duely v auguste bude cena vstupného 3 eurá. Rovnaká cena bude aj na ostatné prípravné zápasy v našej útulnej Tipsport Aréne.

Aké kroky spravilo vedenie pred novou sezónou, aby sa zamedzilo podobným incidentom?

Zvolili sme radikálne opatrenia už od prípravných zápasov, keď bude platiť zákaz pitia nápojov na tribúne. Jedlo áno, nápoje všetkého druhu nie. Na chodbách nainštalujeme viditeľné časomery, ktoré budú odpočítať čas do začiatku nasledujúcej tretiny.

Vinníci z minulej sezóny sa už potrestali?

Máme ich identifikovaných a spolupracujeme s políciou. Samozrejme, budeme súdne či mimosúdne vymáhať od nich pokutu. Len na dokreslenie celkové náklady na zvýšené bezpečnostné opatrenia stáli klub viac než 30 tisíc eur.Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?