MsHK DOXXbet Žilina - Banská Bystrica 1:2 pp

Autor: MsHK, snímky: Silvia Turcerová. |

Prvý gól za seniorov v Tipsport lige strelil obranca Mendrej, Vlci zakončili základnú časť prehrou po predĺžení.

54. (posledné) kolo TIPSPORT ligy:

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly:
18. Mendrej (Konečný, Stupka) – 19. Hickmott (Wishart, Buc), 63. Surový (Hickmott). Rozhodovali: Štefik, Müllner – Výleta, Holienka, vylúčení: 2:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1127 divákov

Zostava:  Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – E. Švec, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter.

BB do textu

HLASY trénerov po stretnutí:

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Náročný program uplynulých dní sa podpísal aj na nedeľnom zápase. Remíza v riadnom hracom čase je zaslúžená, podvedomie u hráčov v predchádzajúcich dueloch hralo svoju úlohu a tlak z nich trochu opadol. Hoci sme v minulých zápasoch neboli úspešní, prehrali sme ich v koncovkách zápasov. Bodov sme mohli mať viac, ale v globále som spokojný nielen s bodom s Banskou Bystricou, ale aj so štvrtým miestom po základnej časti. Je to veľká vec pre Žilinu, dosiahli sme najlepšie umiestnenie v novodobej histórii klubu a aj počtom získaných bodov sme utvorili rekord. Veľká vďaka patrí chalanom v tíme, teraz máme viac času na prípravu pred play off, bude priestor aj na oddych, aj na detailné zmapovanie hry Zvolena."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Aj napriek tomu, že ani jednému z tímov nešlo o postavenie v tabuľke, sme videli zaujímavý zápas. Hrali sme v sínusoidách, začali sme slabšie, domáci dominovali, v druhej časti to bolo naopak. V závere boli domáci opäť lepší a remíza bola zaslúžená. V predĺžení sme zužitkovali presilovú hru a sme radi, že sme ukončili základnú časť víťazstvom. Po dvoch predchádzajúcich prehrách je dobré naladiť sa na play off výhrou, no najmä v tretej tretine bolo veľa chýb z našej strany, ktoré vyplynuli z podvedomia a hráči boli mysľami v play off. Naň sa zodpovedne pripravíme a vo štvrtok to celé vypukne.

Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?