Louis Leblanc sa už pripojil k tímu

Autor: MsHK, snímka: autor. |


V utorok už na tréningu s Vlkmi zarezával kanadský útočník.

V utorok 24.novembra dorazil do Žiliny Loius Leblanc, ktorý prichádza na hosťovanie z bratislavského Slovana: "Slovan šiel na trip do Ruska, kde ja ešte nemám vybavené víza. Tímu sa darilo a zbieral body. Prišla možnosť hrať v Žiline a som tu," vysvetlil 24-ročný Kanaďan skutočnosti ohľadom príchodu do metropoly severného Slovenska. Podvečer sa zúčastnil krátkeho tréningu s ďalšími 11-timi korčuliarmi a skoro z každého nájazdu dokázal skórovať: "Cítim sa tu v pohode, prišiel som hrať hokej. Ide o krátke obdobie, aby som sa rozohral. Vidím to tak, že odohrám za Žilinu tri zápasy a potom sa uvidí," doplnil hráč so skúsenosťami z NHL v drese Montrealu.

O úrovni slovenskej Tipsport ligy toho veľa nevie, informácie zbieral u svojho krajana z Nitry: "David Laliberté mi hovoril, že liga má svoju kvalitu a hrajú sa zaujímavé stretnutia. Sám som zvedavý a teším sa už teraz na piatkový duel proti Zvolenu." Svoje ambície zhrnul nasledovne: "Budem rád, ak strelím nejaké góly. Verím, že dostanem priestor na ľade, zahrám si presilovky a naberiem zápasovú prax. Rovnako chcem, aby som zažil v žilinskom drese len víťazné stretnutia."

Leblanc si zahral nielen v NHL, ale dokázal sa prepracovať aj záverečného tímu kanadskej reprezentácie do 20 rokov a spolu s tímom zaknihoval striebro. Z mladých hviezdičiek sa vyprofilovali uznávané osobnosti v NHL: "Byť v tíme Kanady je veľká pocta, bolo to výborné. Teraz v NHL sa dokázali presadiť Matt Duchene, Taylor Hall, Cody Eakin či Brayden Schenn a mnoho ďalších."Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?