Jančuška po postupe do semifinále: Som pripravený na všetko

Autor: MsHK, snímky: Silvia Turcerová. |


Rozhovor s hlavným kormidelníkom Vlkov po vypätej sérii so Zvolenom.

Pre podobné momenty ako priniesla séria proti Zvolenu sa oplatí sledovať slovenskú Tipsport ligu?

Ide o veľa a takto má vyzerať play - off. Musí to mať iskrenie, grády a vybičované emócie. Teší ma, že dopredu nás ženie skvelá divácka kulisa. Skutočne si vážim každého jedného diváka, ktorý prišiel na siedmy zápas, pretože vytvorili neskutočnú atmosféru.

Čo ste si ako prvé pomysleli po záverečnom hvizde, keď Žilina v siedmom zápase vyhrala 3:2?

Myslel som na chalanov, pretože vydali zo seba všetko. Napriek tomu, že sme v šiestich zápasoch prehrávali, tak sme ukázali silu kolektívu. Naozaj, dobrí chlapci a výborná partia. Všetky zápasy mali potrebnú kvalitu a podľa mňa sme si zaslúžili postúpiť.

Emócie lomcovali na oboch stranách, mala táto séria všetko, čo môže hokejové play - off poskytnúť?

Dovolím si tvrdiť, že zo všetkých štvrťfinálových sérii bola táto najlepšia. V niektorých momentoch som takticky riešil situácie, napríklad na tlačovkách. Predsa som už skúsený a viem, čo všetko to obnáša. 

Jancuska do textu

Podobnú dávku emócii môžeme minimálne čakať od vás aj počas semifinále?

Pre mňa žiadny problém, som pripravený na všetko. Vieme, že v Nitre je perfektná kulisa, takže to bude mať opäť grády. Fanúšik si určite príde na svoje. Chceme postúpiť ďalej, to nebudem tajiť.

Hráčom ste dali priestor na oddych, sobotu začnete s tímom prípravu na ľade. Chystáte sa aj vy zregenerovať po psychickej stránke?

Nie je na to priestor. Musíme pripraviť s celým realizačným tímom detailný program, aby sme sa dôkladne pripravili na Nitru. Pred nami je veľa práce a radi by sme využili fakt, že sme v tempe a súper mal dlhšiu prestávku. Naša pozornosť smeruje na prvý zápas semifinálovej série.

Budú k dispozícii všetci hráči na semifinále?

Myslím, že rozsah zranenia Michala Švihálka mu nedovolí nastúpiť v tejto sezóne. Podľa mňa sa Lukáš Handlovský do začiatku semifinále dá dokopy a bude môcť nastúpiť. Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?