Návrat strateného syna: Najlepšia voda je Ťavoda

Autor: MsHK, snímky: V. Chramazda, archív |


Po prvom tréningu na slovíčko so staronovou posilou Jánom Ťavodom (26).

Neuvažovali ste ani sekundu, keď prišla šanca opätovne zamieriť do Žiliny?

Som rád, že sa vraciam do tímu, ktorý má reálnu šancu bojovať túto sezónu o najvyššie priečky. Pre mňa sa stala dobrá vec, pretože prišli dvaja noví obrancovia a vedenie dotiahlo aj príchod hráčov zo Slovana. Hneď som si spočítal, že byť členom zostavy by bolo náročne a týmto presunom mi spravili dobrú službu.

Boli ste v úzkom kontakte aj s vašimi terajšími spoluhráčmi, dostali ste od nich dobré referencie?

Komunikoval som hlavne s Lukášom Handlovským a vedel som ako všetko funguje túto sezónu. Zišli sa dobrí hráči a dá sa povedať, že sa to lepšie poskladalo ako predošlý rok. Dúfam, že to dobre zapadnem.

Minulý rok ste vtipne podotkli po vašom víťaznom góle na ľade Piešťan, že Žilina ide na titul. Teraz to môžete povedať so stopercentnou vážnosťou?

Teraz v prvom rade postúpiť cez prvé kolo play- off. Potom jednoznačne titul.

Máte za sebou prvý tréning, spokojnosť s novými spoluhráčmi?

Tréner ma milo prekvapil, pretože som zaradený v prvej päťke s Čížekom. Jasný znak, že mi tréneri veria a to je skvelé. Predsa len v Banskej Bystrici bolo fajn, ale tam som bol defenzívny a teraz budem hrať aj presilové hry.

Tavoda do textu

Pri vašom rozhodovaní zavážil aj fakt, že idete do starého známeho prostredia?

V Žiline ma mali ľudia radi, teraz po príchode mi prišlo veľa povzbudivých správ ako sa na mňa tešia. Potešilo ma, že nepísali nielen známi, ale aj fanúšikovia, ktorí mi napísali na sociálnych sieťach. V Banskej Bystrici som nemal toľko priestoru na ľade a možno sa na mňa tak troška aj zabúdalo. Tieto správy od fanúšikov mi dosť pomohli najmä po psychickej stránke a ja sa im chcem odvďačiť kvalitnými výkonmi na ľade.

Dlho vám nikto z hľadiska nepovedal okrídlenú vetu: Kričte moje meno. Tešíte sa?

To je už v Žiline známe, ale mám pre fanúšikov aj niečo nové. Odteraz poprosím poriadne skandovať najlepšia voda je Ťavoda. To som vymyslel s Petrom Kafkom ešte v Banskej Bystrici. Toto sa v Žiline musí ujať, dúfam, že to budem počuť.

Radšej prezraďte či ste už niečo doniesli do kabíny?

Zatiaľ len pre masérov, aby sa ku mne správali s patričnou úctou. Niečo dám aj do klubovej kasy a asi sa dohodneme na menšom občerstvení, s týmto nebudem mať žiadny problém.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?