Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 4:1

Autor: MsHK, snímka: TASR. |


Vlci zakončili piatu šestinu prehrou na ľade Baranov.

45.kolo TIPSPORT ligy:

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Góly: 23. Gründling (Bortňák), 26. Zigo (Ťavoda), 33. Hickmott (Maione, Mihalik), 40. Maione (Bacashihua) – 22. Jurík (Juraško, Ondruš).

Zostava:  Tomek - Čížek, Mikuš, Bokroš, Juraško, Macejko, Brejčák, Prokop, Grman - Hovorka, Hruška, Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, Konečný - Gmitter, Ondruš, Rogoň.

Maione

HLASY trénerov po stretnutí:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Prvá tretina bola oťukávacia, nakopol nás inkasovaný gól, boli sme odvtedy aktívnejší, viac sme sa tlačili do bránky. Veľmi dôležitý bol gól na 4:1, v tretej tretine sme už postrácali strašne veľa pukov v strednom pásme, no celkove som s prístupom a nasadením spokojný. K produktivite Maioneho len toľko, je to povzbudenie pre neho a je to aj vizitka klubu. Osobné štatistiky až tak neštudujem, skôr tímové, no extraligu určite oživil a stal sa aj obľúbencom divákov. Pre nás je dôležitý tímový úspech, k nemu sa nám treba ešte dopracovať."

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Rozhodla druhá tretina, aj sme si zle pokrývali hráčov, od zápasu som čakal oveľa viac. Ovplyvnili nás zranenia Mikuša a Bokroša v 2. tretine, a kým sme to preskupili a dali dokopy, inkasovali sme góly. Viac som čakal smerom dopredu, nestalo sa, nie som spokojný, no Banská Býstrica najmä druhú tretinu zvládla veľmi dobre a zaslúžene vyhrala."


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?