5. zápas play - off MsHK DOXXBET Žilina - Zvolen 5:1


Skvelý výkon umocnený dvomi gólmi Michala Švihálka priniesol prvý mečbal v sérii.

6. zápas štvrťfinále play - off 2016/2017

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly:
8. Konečný (Holovič, Stupka), 30. J. Jurík (Húževka, Juraško), 40. Švihálek (Húževka, J. Jurík), 45. Hruška (Hovorka), 58. Švihálek (J. Jurík, Brejčák) – 37. M. Novák ( Puliš, Šišovský). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 3528 divákov. Striedania: Žilina od 50. min. so Švecom - Zvolen od 34. bez Hraška, od 41. bez Puliša.

Stav série - 3:2

Zostava: Tomek – T. Bokroš, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Ťavoda, M. Grman, Macejko – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – E. Švec.

Zvolen treti zapas doma do textu

HLASY trénerov po stretnutí:

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Som rád, že sme dôležitý zápas pre obe mužstvá zvládli, prvý raz v sérii sme išli do vedenia ako prví. Podali sme veľmi disciplinovaný a kvalitný výkon. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko, rozhodli sme o ňom až v tretej tretine pri presilovke Zvolena, keď sme strelili štvrtý gól, po ktorom sme kontrolovali až do konca zápas. Ďakujem chlapcom za dnešný výkon a takisto divákom, boli perfektní. Pevne verím, že posledný krok urobíme už vo Zvolene."

Milan Staš, tréner Zvolena: "Dnešný zápas mal iný scenár ako predošlé, prvý raz v sérii sme ako prví inkasovali. Otriaslo to nami, prišla nervozita na naše hokejky, nehrali sme dobre, nemali sme dobrý pohyb, nevykrývali sme priestory a súper mal navrch. Dokázali sme sa ešte dostať do zápasu za stavu 2:1, ale súper dokázal vždy rýchlo odpovedať. Od stavu 3:1 sme nemali dosť morálnych ani fyzických síl na otočenie zápasu. Séria ešte neskončila, chceme sa vrátiť do Žiliny, ale na to potrebujeme vyhrať domáci zápas."Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko gólov vsietia muži Žiliny v nedeľňajšom popoludňajšom zápase so Zvolenom ?