Mihálik do Maďarska, posilami Kopecký a možno Kanaďan Heffernan

Autor: mshk |


Koniec januára je v našich zemepisných šírkach už tradične obdobím s vysokou fluktuáciou v hráčskych kádroch jednotlivých hokejových tímov. Inak tomu nie je ani v kabíne žilinských "vlkov", ktorých opustil ďalší hráč, no vzápätí by mali nejakí novici aj pribudnúť.

Mihálik do Maďarska

Extraligové mužstvo spod Dubňa opustil tento týždeň útočník Jozef Mihálik, ktorý prišiel do Žiliny z prvoligových Topoľčian. Jeho hokejové kroky viedli do krajiny nášho južného suseda, Maďarska. "S Mihálikom sme sa dohodli na vzájomnom ukončení zmluvy, ktorá mala pôvodne trvanie do konca aktuálnej sezóny. Hráč dostal ponuku z Maďarska, kde by mal pokračovať v kariére," povedal športový manažér MsHK Dušan Kapusta.

Možnou posilou Kanan

Žilinský extraligový tím by sa v týchto dňoch mohol posilniť aj o hráča z kolísky ľadového hokeja, keďže so žlto-zelenými už niekoľko dní trénuje 25-ročný kanadský útočník Shane Heffernan. "Shane k nám prišiel na konci minulého týždňa a zapojil sa do prípravy tímu. Prichádza k nám z Lotyšska a uvidíme ako sa chopí svojej šance," vysvetľuje Kapusta. Shane Heffernan odohral v tejto sezóne štyri stretnutia za lotyšský tím Zemgale, kde strelil šesť gólov. Inak má na svojom konte bohaté pôsobenie na severoamerickom kontinente a tiež nižšie súťaže v Nórsku, či Nemecku.

Prichádza mladší Kopecký

Pod Dubeň zavíta aj ďalšie zaujímavé hokejové meno, ktorým je Peter Kopecký. Mladší brat slovenského reprezentanta a momentálne hráča Floridy Panthers Tomáša Kopeckého, si po pôsobení v Dukle Trenčín a krátkej anabáze v Banskej Bystrici oblečie aj dres MsHK. Účastník projektu SR 20 a následne aj MS 20 v sezóne 2008/2009 sa s vedením "vlkov" dohodol na zmluve do konca sezóny 2012/2013. "Robíme všetko pre to, aby sme stihli uskutočniť všetky legislatívne kroky. Tým pádom by mohol Peter nastúpiť v našom drese už v piatkovom domácom stretnutí proti Piešťanom," uzavrel výpočet zmien v extraligovom kádri Dušan Kapusta.