Devečka v Poprade, prišli Gula a Árvay

Autor: mshk |


Posledný januárový deň bol posledným možným prestupovým termínom, v ktorom sa uzavreli odchody a príchody hráčov v aktuálnej sezóne.

Devečka pod Tatry

Smerom von z kádra žlto-zelených sa pobral aj skúsený obranca Dušan Devečka, ktorý sezónu dohrá pod Tatrami a bude hájiť farby HK Poprad. Ako uviedol športový manažér MsHK Žilina, a. s. Dušan Kapusta hráč odchádza po vzájomnej dohode so žilinským klubom. Devečka tak doplnil ďalších odchádzajúcich hráčov medzi ktorými boli aj Škoda, Harant, Róbert a Richard Hunovci, Mihálik a Jass.

Dvaja noví obrancovia

Novými tvárami v kádri "vlkov" sú obrancovia Peter Gula a Dávid Árvay. Prvý menovaný je slovenskému hokejovému publiku známy najmä z pôsobenia v Skalici, ale 26-ročný obranca odohral 13 stretnutí tejto sezóny v poľskom tíme KS Toruň. Druhý obranca Dávid Árvay je odchovancom nitrianskeho hokeja. Robustný 22-ročný obranca odohral v aktuálnej sezóne 20 duelov v Nitre a pridal ku nim sedem stretnutí v tíme Ice Tigers Nové Zámky, ktorý pôsobí v medzinárodnej Interlige.

Dohoda s prvoligistami

Okrem týchto hokejistov budú mať možnosť v Žiline brúsiť svoje hokejové schopnosti aj hráči z prvej ligy. "Dohodli sme sa na spolupráci so Senicou a Prešovom, odkiaľ ku nám môžu prísť na striedavý štart štyria (Senica), resp. dvaja (Prešov) hráči. V piatok budú mať svoju premiéru dvaja Seničania, Šedivý a Surovka," povedal športový manažér Dušan Kapusta. Súčasťou dohody boli tiež striedavé štarty niektorých "vlkov", ktorí by mohli posilniť v záverečných bojoch prvej ligy tímy Senice a Prešova. Okrem toho boli do kádra zapojení aj odchovanci Žiliny, Kubiš, Jarab, Slota, Zicho a Lipovský.